Unsere Preise

GRADINITA:

Program scurt: 8.00-14.00 include:
– masa ( mic dejun, gustare de dimineata si masa de pranz)
– activitati educative conform programei MEC
– limba engleza.

Tarif: 1.390 RON

Program prelungit: 8.00- 18.00 (cu posibilitatea extinderii pana la ora 18.30) include:
– masa ( mic dejun, gustare, pranz si gustare dupa-amiaza)
– activitati educative conform programei MEC
– limba engleza
– program de odihna
– activitati recreative, de relaxare, jocuri, cantece, povesti, activitati de modelaj si pictura, sport, activitati optionale, etc. – dupa-amiaza;

Tarif: 1.650 RON

Grupa limba Germana Matern:
– masa (mic dejun, gustare, pranz si gustare dupa-amiaza)
– activitati educative desfasurate exclusiv in limba germana si dupa programa MEC in limba germana
– program de odihna
– activitati recreative, de relaxare, jocuri, cantece, povesti, activitati de modelaj si pictura, sport, activitati optionale – dupa-amiaza

Program scurt: 8.00 – 14.00 – Tarif 1.550 RON.
Program lung: 8.00 – 18.00 (cu posibilitatea extinderii pana la ora 18.30) – Tarif 1.750 RON.

Taxa de mai sus nu include costul mesei- 10 RON / zi program scurt, 15 RON/ program lung.
Taxa de gradinita se plateste integral, costul mesei poate fi dedus in cazul absentelor.

AFTERSCHOOL:
– preluarea copiilor de la scoala sau, dupa caz, insotirea acestora catre scoala
– masa asigurata (pranz, gustari)
– activitati recreative (afterschool)
– efectuarea si coordonarea supravegheata a temelor zilnice
– ore suplimentare unde este cazul (matematica, romana, limba germana/ engleza).

Tarife Afterschol cu predare in limba romana: 1.000 RON + costul mesei
Tarife Afterschol cu predare in limba germana: 1.350 RON + costul mesei

Cursuri optionale cu profesori de specialitate:
– Dezvoltare personala
– Zoo Art
– Experimente
– Dans
– Karate
– Pian
– Lego
– Inot
– Tenis
– Limba engleza
– Limba germana

Activitati extracuriculare: excursii organizate, vizite la muzee, Gradina Botanica, Gradina Zoologica, tabere de limba germana, tabere de schi, tabere de vara, zile deschise pentru vizionare spectatole de teatru, circ, opereta pentru copii, iesiri in parcuri si vizitare de obiective bucurestene semnificative, vizite la: Ferma Animalelor, Lumea Jucariilor, salina, etc.

Evenimente: Sarbatori de Craciun, 8 Martie si final de an scolar in luna iunie, lectii deschise pentru parinti, Ziua/Saptamana Portilor Deschise.

Taxa de mai sus nu include costul mesei- 15 RON / zi
Taxa de afterschool se plateste integral timp de 10 luni pe an, costul mesei poate fi dedus in cazul absentelor

Pentru a programa o vizita si a ne cunoastem, va raspundem cu mare drag la
Tel.: +40762.616.442 (Mihaela Stefan – Director Executiv)